SEX? NA CO TO JE?

Posted on Posted in Příběhy z konstelací

Tak trochu nechápe, co na tom všichni mají. Sex ji nezajímá, jako jo, občas to není špatný, ale že by tyhle věci vyhledávala a nějak po tom toužila, to se říct nedá. Ani ji to nebaví, prostě nic moc.
Takže jsme postavili zástupce za sexualitu. Byla odstřižená, těžká, prázdná, k nikomu nepatřila. A taky jsme postavili jeptišku (Možná si říkáte, už zase jeptiška? No… Ono to tak někdy prostě je.)
Byla krásná, oddaná Bohu i církvi, jejíž zástupce krásně promlouval o čistotě těla i ducha, o tom, jak to všechno vlastně má být. Jeptiška na něj zbožně a zamilovaně koukala. Svoji sexualitu necítila, nepotřebovala ji, protože své naplnění měla úplně někde jinde.
Pak se do konstelace postavil sám ďábel… smál se od ucha k uchu, sexualita se schovala pod deku, protože ji totálně děsil a jeptiška stále koukala k Bohu, pořád opakovala, že jí je dobře a že jí nic nechybí.
Vypadalo to, že se snad ani dál nepohneme. Prostě život jeptišky, který tak nějak rezonoval do života současného… Klientka si přijímala stav své sexuality, jakéhosi smíření a pocitu, že už tedy ví, proč ji sex nijak nezajímá. Nebyl důvod a možná není ani dnes.
Ale pak nám do konstelace přišel ještě další příběh. Příběh života, který se odehrál před tím „jeptiškovským“.
Přišla k nám prostitutka. Její jedinou živností a možností, jak se uživit byl sex. A co myslíte, může si taková prostitutka sex ještě užívat, když to musí několikrát denně dělat s tím, koho si sama nevybrala? Asi těžko… Takže opět úplně stejné odpojení od sexuality. Ne kvůli domnělé čistotě, ale kvůli tomu, aby to vůbec přežila. Nemohla se vnímat, nemohla cítit energii mužů, se kterými se spojovala. Potřebovala peníze, aby měla za co žít. A tak potlačila sama sebe. Svou sexualitu měla stejně vzdálenou jako ta jeptiška.
Začala to dávat nový smysl. No jasně, jednou je to tak, jednou zase úplně jinak. Ale téma se opakuje úplně stejně. Jeptiška taky potřebovala přežít úplně stejně jako prostitutka. To měly holky společné.
Která z nich je špatná nebo dobrá, se říct nedá. Je to jedno. Důležitý je příběh, informace a ta se pomocí konstelace ukázala skvostně.
Klientka už ví, s čím pracovat, kde je zakopaný pes. Přijala si oba životy, obě zkušenosti, poděkovala oběma ženám. Jejich příběhy se již nemusí opakovat v životě nyní. Už to ví a už to může být jinak, pakliže bude chtít.
Konečně její sexualita mohla přijít k ní, chvíli se koukaly do očí, chytily se za ruce a vnímaly krásné spojení. Jako by jí spoustu let něco chybělo a teď to konečně má zpět! Sexualita se přitulila na záda klientky. Ano, možná to tak má být. Sex není to, na co máme koukat, ale je to to, co máme cítit. Co nás hřeje v bedrech, v pánvi a podél páteře. Dává nám pocit tepla, radosti a celistvosti. Je to nádherné, se takto vnímat…